Śrubowe
Kompresor śrubowy (Fini), Sprężarka śrubowa

Śrubowe

Kompresor śrubowy to jedno z najpowszechniej używanych urządzeń w przemyśle, warsztatach itp wytwarzające sprężone powietrze. Jego szeroki zakres zastosowań i niski poziom awaryjności, pozwalają na ciągłą i bezproblemową pracę.

Praca urządzenia opiera się na dwóch śrubach, stąd nazwa sprężarka śrubowa. Dwa asymetryczne rotory – męski i żeński, osadzone są na wałach, obracających się w sposób ciągły. Zasada sprężania powietrza opiera się na wprowadzeniu oczyszczonego i przefiltrowanego powietrza w przestrzenie pomiędzy śrubami. Zmniejszające się przestrzenie, powodują stopniowe sprzężenie się powietrza, a tym samym wzrost ciśnienia.

Na rynku istnieją dwa rodzaje sprężarek śrubowych – olejowe i bezolejowe. W naszej ofercie znajdziecie Państwo sprężarki śrubowe olejowe włoskiej firmy FINI.  W sprężarkach olejowych, olej pełni funkcję uszczelnienia między rotorami i chłodziwa elementu sprężającego. Produktem wyjściowym jest mieszanina powietrza i oleju, która zostaje rozdzielona, oczyszczone i sprężone powietrze jest gotowe do użycia. Natomiast olej po odpowiednim schłodzeniu i przefiltrowaniu jest ponownie używany(pracuje w obiegu zamkniętym). Kompresory śrubowe pracują w trybie ciągłym, najczęściej bez przerw.

Kompaktowy rozmiar, wysoka sprawność energetyczna, pełne monitorowanie urządzenia dzięki sterownikowi z wyświetlaczem,  dostarczanie czystego i sprężonego powietrza, to niewątpliwie największe zalety sprężarki śrubowej. Cicha praca i bezwibracyjny rozruch zapewniają komfort na stanowisku pracy. Sprężarki śrubowe pracujące z wysokimi prędkościami obrotowymi mają dodatkowo zastosowane tłumiki wibracji, aby zapewnić jak najwyższy komfort użytkowania.

Wysoka wydajność i możliwość ciągłej pracy, czyni je idealnym rozwiązaniem dla wielu gałęzi przemysłu między innymi:

- morskiego

- maszynowego

- medycznego

- farmaceutycznego

- spożywczego

I wielu innych.

Kompresor Fini to nasz wiodący produkt, zapewniający bezpieczną i czystą pracę. Autoryzowany i szybki serwis pozwoli na długie lata pracy urządzenia.

 

Dlaczego warto wybrać sprężarki śrubowe FINI?

* Aby zmniejszyć koszty użytkowania.

* Zapewnić nowoczesną, niezawodną i wyciszoną sprężarkę dla zakładu.

* Dostarczać sprężone powietrze w trybie ciągłym.

* Zwiększać efektywność we wszystkich obszarach działania sprężarki.

* Oszczędzać energię.

Jest 44 produktów.

Pokazano 1-24 z 44 pozycji
Aktywne filtry