PRZEWODY I ZŁĄCZKI

PRZEWODY I ZŁĄCZKI

W naszym sklepie znajdą Państwo bardzo duży wybór zarówno węży, przewodów jak i złączki pneumatyczne.

Węże techniczne TEKMA wykonane są z dwóch warstw PCV oraz warstwy pośredniej z  wytrzymałych nici poliestrowych w oplocie krzyżowym, dzięki czemu są  lekkie, elastyczne oraz  odporne na ścieranie i promieniowanie UV. Efektywna praca gwarantowana w zakresie od -30 do + 70˚C, a ciśnienie robocze od 12 do 21 bar.  Zakres średnic wewnętrznych od 6  do 25 mm. Węże techniczne TEKMA mogą być  stosowane nie tylko do sprężonego powietrza ale również do wody i lekkich chemikaliów.

 Poza wężami technicznymi wśród produktów TEKMA znajdą Państwo również przewody pneumatyczne kalibrowane: poliuretanowe, polietylenowe, poliamidowe oraz teflonowe. Zakres średnic od 4 do 16mm. Właściwy wybór przewodu zależy zarówno od aplikacji w której będzie używany jak również od właściwości danego przewodu pneumatycznego czyli:  ciśnienia, medium i temperatury. Najbardziej popularne przewody pneumatyczne stosowane w maszynach przy łączeniu np. siłowników z zaworami sterującymi to przewody poliuretanowe (TEKMA US98A) o dużej elastyczności, zakresie temperatur  -40 +70˚C, zakres ciśnienia pracy od 10 do 18 bar. Przewody poliamidowe TEKMA (N12) często nazywane nylonowymi , mają zastosowanie nie tylko w pneumatyce ale również w technice próżniowej czy branży chemicznej.  Zakres temperatur dla przewodów poliamidowych od  -40 +80˚C, zakres ciśnienia pracy od 11 do 27 bar. W naszej ofercie znajdą też Państwo przewody polietylenowe TEKMA (ELD) które mogą pracować w zakresie temperatur  -10 +60˚C, zakres ciśnienia pracy od 10 do 15 bar. Przewody pneumatyczne TEKMA są dostępne w naszym sklepie w kilku kolorach.

W naszej ofercie znajdą Państwo również różne typy złączy pneumatycznych wtykowych, szybkozłączy oraz pełną gamę armatury typu  króćce, redukcje, nyple, trójniki i wiele innych.

Złącza pneumatyczne wtykowe TEKMA oferowane w naszym sklepie  wykonane są z tworzywa sztucznego lub mosiądzu niklowanego z uszczelką typu o-ring na gwincie. Polecane do przewodów wtykowych TEKMA złącza są trwałe i łatwe w użytkowaniu a ich bogaty asortyment pozwoli na wybór właściwej złączki pneumatycznej do Państwa aplikacji. Dla bardziej wymagających zastosowań mamy też złącza metalowe skręcane TEKMA, które są często wykorzystywane w aplikacjach podciśnieniowych oraz tam gdzie drgania lub ciężkie warunki pracy eliminują wykorzystanie złączy wtykowych. W  naszej ofercie znajdą Państwo między innymi:  złącza proste, kątowe, trójniki, łączniki w zakresie średnic przewodu od 4 do 16 mm, z gwintami od M5 do ½” a to tylko część z naszej bogatej oferty.

Jest 341 produktów.

Pokazano 1-24 z 341 pozycji
Aktywne filtry