PRZECINARKI PLAZMOWE

PRZECINARKI PLAZMOWE

 

Przecinarki  plazmowe WELDMAN są to urządzenia, które mają za zadanie cięcie materiałów stalowych i matali kolorowych. Polega ono na topieniu i wyrzucaniu metalu ze szczeliny cięcia silnie skoncentrowanym plazmowym łukiem elektrycznym o dużej energii kinetycznej, jarzącym się między elektrodą nietopliwą a ciętym materiałem. Plazma tworzona jest za pomocą palnika do cięcia plazmą. Wykorzystuje się wysoką temperaturę w jądrze łuku plazmowego i bardzo duża prędkość strumienia plazmy, co powoduje, że cięty materiał jest topiony i wydmuchiwany ze szczeliny. Dodatkowo do pracy przecinarką plazmową wymagane jest  sprężone powietrze. W naszym sklepie dostępne są również kompresory dedykowane poszczególnym przecinarkom plazmowym.

Zaletą tego rodzaju cięcia są mniejsze szczeliny, brak zniekształceń a także możliwość cięcia materiałów lakierowanych, zardzewiałych i o powlekanych powierzchniach. Natomiast wadą tej metody jest spory hałas a także duża ilość gazów i promieniowania, dlatego zaleca się zachować szczególne ostrożność oraz odpowiednie środki ochrony osobistej (okulary/maski/odzież ochronna).

Przeznaczone są  dla każdego warsztatu  jak i przemysłu.  Źródła przecinarki plazmowej są też wykorzystywane w stołach CNC PLOTER do automatycznego wycinania.   Przy wykorzystaniu przecinarki plazmowej możemy wycinać dowolne kształty w bardzo krótkim czasie tym samym obniżając  koszty prac.

W ofercie dostępne są przecinarki plazmowe zasilane na 230V, ale dużo większy wybór i lepsze parametry cięcia posiadają urządzenia zasilane na 400V. Maksymalna grubość ciętego materiału to 45 mm.

Przecinarki  plazmowe są to urządzenia służące do   szybkiego cięcie materiałów stalowych oraz  metali kolorowych. Do  przecinarek plazmowych można dodatkowo zastosować cyrkiel który umożliwi precyzyjne wycinanie otworów .

Źródła przecinarki plazmowej są też wykorzystywane w stołach CNC PLOTER do automatycznego wycinania .  

Przy wykorzystaniu przecinarki plazmowej możemy wycinać dowolne kształty w bardzo krótkim czasie.

Przecinarka plazmowa CAT 40  zasilane są jednofazowo 230V  co umożliwia pracę praktycznie wszędzie.

Przecinarki  plazmowe 60, 100 i 160 zasilane są trójfazowo 400V  i mają zastosowanie m.in. w  pracach warsztatowych i przemysłowych

Maksymalna grubość ciętego materiału to 45 mm

Przecinarka plazmowa  dodatkowo wymaga podłączenia sprężonego  powietrza .

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji
Aktywne filtry

Indeks: 103 301

Marka: WELDMAN

PLASMA 40

Recenzje: 0

Inwertorowa przecinarka plazmowa PLASMA 40 wykonana w technologii MOSFET do ręcznego cięcia plazmą.

Cena 1 044,00 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: 103 304

Marka: WELDMAN

PLASMA 60

Recenzje: 0

Urządzenie, jakim jest inwertorowa przecinarka plazmowa PLASMA 60 zostało zaprojektowane oraz wykonane w nowoczesnej technologii, którą jest MOSFET. 

Cena 2 295,00 zł
Więcej
Ostatnie sztuki w magazynie

Indeks: 103 305

Marka: WELDMAN

PLASMA 100

Recenzje: 0

Inwertorowa przecinarka plazmowa PLASMA 100 to urządzenie, które zostało stworzone zgodnie z nowoczesną technologią IGBT.

Cena 4 499,00 zł
Więcej
Ostatnie sztuki w magazynie

Indeks: 103 306

Marka: WELDMAN

PLASMA 160

Recenzje: 0

Przecinarka inwertorowa plazmowa PLASMA 160 to wielofunkcyjne narzędzie, które z pewnością odpowie na potrzeby fachowców i specjalistów. Dzięki zastosowaniu technologii IGBT, PLASMA 160 jest wręcz idealna do ręcznego cięcia plazmą. 

Cena 6 199,00 zł
Więcej
Ostatnie sztuki w magazynie