PRZECINARKI PLAZMOWE

PRZECINARKI PLAZMOWE

 

Przecinarki  plazmowe WELDMAN są to urządzenia, które mają za zadanie cięcie materiałów stalowych i matali kolorowych. Polega ono na topieniu i wyrzucaniu metalu ze szczeliny cięcia silnie skoncentrowanym plazmowym łukiem elektrycznym o dużej energii kinetycznej, jarzącym się między elektrodą nietopliwą a ciętym materiałem. Plazma tworzona jest za pomocą palnika do cięcia plazmą. Wykorzystuje się wysoką temperaturę w jądrze łuku plazmowego i bardzo duża prędkość strumienia plazmy, co powoduje, że cięty materiał jest topiony i wydmuchiwany ze szczeliny. Dodatkowo do pracy przecinarką plazmową wymagane jest  sprężone powietrze. W naszym sklepie dostępne są również kompresory dedykowane poszczególnym przecinarkom plazmowym.

Zaletą tego rodzaju cięcia są mniejsze szczeliny, brak zniekształceń a także możliwość cięcia materiałów lakierowanych, zardzewiałych i o powlekanych powierzchniach. Natomiast wadą tej metody jest spory hałas a także duża ilość gazów i promieniowania, dlatego zaleca się zachować szczególne ostrożność oraz odpowiednie środki ochrony osobistej (okulary/maski/odzież ochronna).

Przeznaczone są  dla każdego warsztatu  jak i przemysłu.  Źródła przecinarki plazmowej są też wykorzystywane w stołach CNC PLOTER do automatycznego wycinania.   Przy wykorzystaniu przecinarki plazmowej możemy wycinać dowolne kształty w bardzo krótkim czasie tym samym obniżając  koszty prac.

W ofercie dostępne są przecinarki plazmowe zasilane na 230V, ale dużo większy wybór i lepsze parametry cięcia posiadają urządzenia zasilane na 400V. Maksymalna grubość ciętego materiału to 45 mm.

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji
Aktywne filtry

Indeks: 103 301

Marka: WELDMAN

PLASMA 40

Recenzje: 0

Inwertorowa przecinarka plazmowa PLASMA 40 wykonana w technologii MOSFET do ręcznego cięcia plazmą.

Cena 1 044,00 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: 103 304

Marka: WELDMAN

PLASMA 60

Recenzje: 0

Urządzenie, jakim jest inwertorowa przecinarka plazmowa PLASMA 60 zostało zaprojektowane oraz wykonane w nowoczesnej technologii, którą jest MOSFET. 

Cena 2 295,00 zł
Więcej
Ostatnie sztuki w magazynie

Indeks: 103 305

Marka: WELDMAN

PLASMA 100

Recenzje: 0

Inwertorowa przecinarka plazmowa PLASMA 100 to urządzenie, które zostało stworzone zgodnie z nowoczesną technologią IGBT.

Cena 4 499,00 zł
Więcej
Ostatnie sztuki w magazynie

Indeks: 103 306

Marka: WELDMAN

PLASMA 160

Recenzje: 0

Przecinarka inwertorowa plazmowa PLASMA 160 to wielofunkcyjne narzędzie, które z pewnością odpowie na potrzeby fachowców i specjalistów. Dzięki zastosowaniu technologii IGBT, PLASMA 160 jest wręcz idealna do ręcznego cięcia plazmą. 

Cena 6 199,00 zł
Więcej
Ostatnie sztuki w magazynie