Filtruj według

Zasilanie

Zasilanie

PRZECINARKI PLAZMOWE

PRZECINARKI PLAZMOWE

 

Przecinarki  plazmowe WELDMAN są to urządzenia, które mają za zadanie cięcie materiałów stalowych i matali kolorowych. Polega ono na topieniu i wyrzucaniu metalu ze szczeliny cięcia silnie skoncentrowanym plazmowym łukiem elektrycznym o dużej energii kinetycznej, jarzącym się między elektrodą nietopliwą a ciętym materiałem. Plazma tworzona jest za pomocą palnika do cięcia plazmą. Wykorzystuje się wysoką temperaturę w jądrze łuku plazmowego i bardzo duża prędkość strumienia plazmy, co powoduje, że cięty materiał jest topiony i wydmuchiwany ze szczeliny. Dodatkowo do pracy przecinarką plazmową wymagane jest  sprężone powietrze. W naszym sklepie dostępne są również kompresory dedykowane poszczególnym przecinarkom plazmowym.

Zaletą tego rodzaju cięcia są mniejsze szczeliny, brak zniekształceń a także możliwość cięcia materiałów lakierowanych, zardzewiałych i o powlekanych powierzchniach. Natomiast wadą tej metody jest spory hałas a także duża ilość gazów i promieniowania, dlatego zaleca się zachować szczególne ostrożność oraz odpowiednie środki ochrony osobistej (okulary/maski/odzież ochronna).

Przeznaczone są  dla każdego warsztatu  jak i przemysłu.  Źródła przecinarki plazmowej są też wykorzystywane w stołach CNC PLOTER do automatycznego wycinania.   Przy wykorzystaniu przecinarki plazmowej możemy wycinać dowolne kształty w bardzo krótkim czasie tym samym obniżając  koszty prac.

W ofercie dostępne są przecinarki plazmowe zasilane na 230V, ale dużo większy wybór i lepsze parametry cięcia posiadają urządzenia zasilane na 400V. Maksymalna grubość ciętego materiału to 45 mm.

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji
Aktywne filtry