Prawo odstąpienia od umowy

Szanowni Klienci,

Zespół sklepu abctechnika.pl dokłada wszelkich starań aby towar wysyłany do Państwa, dotarł nieuszkodzony i bez wad. Produkty są nowe i nieużywane, a przed wysyłką sprawdzane, starannie pakowane i zabezpieczone przed uszkodzeniami, które mogłyby wyniknąć w trakcie transportu. Prosimy o dokładne sprawdzenie przesyłki w momencie przyjęcia. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek uszkodzeń przesyłki, prosimy o otwarcie opakowania w obecności kuriera.

Informujemy, że Konsumenci w rozumieniu art 16[1] Kodeksu Cywilnego oraz Przedsiębiorcy na prawach konsumenta wg art43[1] Kodeksu cywilnego, prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia:

w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w posiadanie ostatniej z rzeczy, jeżeli umowa dotyczyła przeniesienia własności wielu rzeczy dostarczanych osobno lub w posiadanie ostatniej partii lub części, jeżeli umowa dotyczyła przeniesienia własności rzeczy dostarczanych partiami lub w części, w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy lub w posiadanie ostatniej z rzeczy, jeżeli umowa dotyczyła przeniesienia własności wielu rzeczy dostarczanych osobno lub w posiadanie ostatniej partii lub części, jeżeli umowa dotyczyła przeniesienia własności rzeczy dostarczanych partiami lub w części.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować  Delta Technika Sp z o.o. ul. Stanisława Lema 26, 20-446 Lublin, e-mail: zwroty@abctechnika.pl, tel.: + 48 607 532 457 o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną). Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy dostępnego na stronie https://abctechnika.pl/content/3-zwroty-i-reklamacje, jednak nie jest to obowiązkowe.

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

 adres mail: zwroty@abctechnika.pl

Formularz odstąpienia od umowy

Skutki odstąpienia od umowy zawartej na odległość

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy, zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej w przypadku, gdy umowa dotyczyła sprzedaży rzeczy.

W przypadku, gdy umowa dotyczyła zakupu rzeczy, prosimy o odesłanie jej lub przekazanie nam inną drogą, na adres Delta Technika Sp z o.o. ul. Stanisława Lema 26, 20-446 Lublin, niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni. Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy.

Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

Reklamacja towarów

Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie objęte są 24-miesięczną gwarancję producenta.

Przy odbiorze paczki należy poprosić kuriera o możliwość sprawdzenia przesyłki w jego obecności. Kurier nie ma obowiązku czekania na sprawdzenie zawartości paczki, w takim wypadku mają Państwo 3 dni na zgłoszenie uszkodzenia do firmy przewozowej. Kurier musi wrócić do Państwa i sporządzić protokół szkody.

Sporządzony protokół należy przesłać do nas mailem na adres: reklamacje@abctechnika.pl

Wszelkie uszkodzenia zawartości paczki lub niezgodności wykryte po jej rozpakowaniu będą uwzględniane w nieprzekraczalnym terminie 7 dni od dnia dostarczenia. W momencie braku informacji o brakach lub uszkodzeniach, przyjmuje się odebranie przesyłki bez zastrzeżeń.

adres mail: reklamacje@abctechnika.pl

Formularz reklamacyjny

W przypadku pisemnych reklamacji prosimy o wysyłkę na adres:

Delta Technika Sp z o.o. 

Sklep Internetowy abctechnika.pl

ul. Stanisława Lema 26, 

20-446 Lublin

W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu:

+48 607 532 457