Filtruj według

Kategorie

Kategorie

ZBIORNIKI CIŚNIENIOWE

ZBIORNIKI CIŚNIENIOWE

Zbiorniki ciśnieniowe przeznaczone są do magazynowania i zapewnienia stabilnego ciśnienia w instalacjach sprężonego powietrza. Pomimo, że wiele urządzeń może być zasilanych bezpośrednio ze sprężarki to występujące skoki ciśnienia zależne od częstotliwości pracy tłoków lub wirników  w zależności od rodzaju kompresora, zakłócają równomierną pracę innych urządzeń i dlatego w takich sytuacjach zaleca się instalację zbiorników ciśnieniowych. Zastosowanie ich w instalacjach pneumatycznych pozwala przedłużyć żywotność kompresora, który nie musi pracować w trybie ciągłym, zmniejsza także zużycie energii, a co za tym idzie obniża koszty eksploatacji całej instalacji.

Zbiorniki także są pomocne w obniżeniu temperatury sprężonego powietrza oraz jego oczyszczaniu  poprzez gromadzenie się na dnie wody i kondensatu. Zbierające się na dnie zanieczyszczenia zawierają szkodliwe dla innych urządzeń  oleje, płyny i zanieczyszczenia stałe, dlatego zaleca się okresową kontrolę stanu wnętrza zbiornika a także zastosowanie urządzeń spustowych do ich usunięcia.

W ofercie sklepu dostępne są zbiorniki ciśnieniowe w wersji pionowej i poziomej. Wybór odpowiedniego zależny jest od wydajności użytkowanego kompresora a także od miejsca gdzie zbiornik ciśnieniowy ma zostać zamontowany. Wykonane są ze stali węglowej i malowane proszkowo (poziome w kolorze czerwonym, pionowe w kolorze niebieskim). W standardzie są zbiorniki pionowe o pojemnościach 100l, 150l, 270l, 500l i ciśnieniu pracy 11 bar ( zgodność z dyrektywą 2009/105/EC), a także 1000l, 2000l i ciśnieniu 12 bar (dyrektywa 97/23/EC PED).  Poziome zbiorniki sprężonego powietrza są w wersji z podstawą pod kompresor śrubowy o mocy 5,5-15 kW i występują w dwóch pojemnościach 270l i 500l i ciśnieniu pracy 11 bar (dyrektywa 2009/105/EC).

Wszystkie zbiorniki dostępne w naszym sklepie pochodzą od włoskiego producenta CSC Srl.

Podkategorie

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji
Aktywne filtry