INDUCTOR 2000

106 201
Ocena 

Nagrzewnica indukcyjna INDUCTOR 2000 jest przeznaczona do szybkiego nagrzewania elementów metalowych, doskonale zastępując tradycyjne metody nagrzewania przy pomocy gazów palnych. 

2 249,00 zł
Brutto
Ilość
Towar na zamówienie!

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

OPIS I DANE TECHNICZNE

Nagrzewnica indukcyjna jest urządzeniem generującym prąd przemienny o wysokiej częstotliwości, który przechodząc przez cewkę indukcyjną wytwarza zmienne pole magnetyczne, które wykorzystując zasadę indukcji elektromangetycznej wprowadza w drganie elektrony wewnątrz ogrzewanego materiału. Energia elektronów jest tracona w postaci ciepła, które rozgrzewa metal znajdujący się w zasięgu cewki: tym bardziej, im bardziej dany materiał jest magnesowany. Ważnym elementem przy nagrzewaniu indukcyjnym jest brak bezpośredniego kontaktu podczas przekazywania energii pola magnetycznego i umieszczenie nagrzewanego przedmiotu w centrum tego pola.
Nagrzewanie indukcyjne oferuje źródło ciepła które można dobrze regulować i ograniczać do częściowych stref nagrzewania.

Nagrzewnica indukcyjna INDUCTOR 2000 jest przeznaczona do szybkiego nagrzewania elementów metalowych, doskonale zastępując tradycyjne metody nagrzewania przy pomocy gazów palnych. Dzięki ograniczeniu strefy nagrzewania eliminuje zagrożenie uszkodzenia elementu (powierzchnia lakierowana, wiązka elektryczna, tapicerka, gumowy przewód) i poprawia bezpieczeństwo pracy.

Niezastąpiona w branży motoryzacyjnej w pracach warsztatowych i naprawczych (podgrzewanie skorodowanych śrub i nakrętek, piast, tulei, łożysk, elementów układów wydechowych, blach płaskich, listew ochronnych na karoserii itp.) oraz w branży ciepłowniczej i sanitarnej.

Nagrzewnica indukcyjna INDUCTOR 2000 na wyposażeniu posiada:
-walizkę z tworzywa sztucznego
-uchwyt wielofunkcyjny 1,5m
-przewód zasilający 2,5m
-cewkę indukcyjną pionową o wewnętrznej średnicy spirali 20mm (przekrój 3 mm)
-cewkę indukcyjną poziomą o wewnętrznej średnicy spirali 20mm (przekrój 3 mm)
-cewkę indukcyjną pionową o wewnętrznej średnicy spirali 28mm (przekrój 5 mm)
-cewkę indukcyjną poziomą o wewnętrznej średnicy spirali 28mm (przekrój 5 mm)
-cewkę indukcyjną płaską o średnicy 55 mm (przekrój 3 mm)
-cewkę indukcyjną giętką o długości 92 cm (przekrój 3 mm)
-cewkę indukcyjną do naprawy wgnieceń

Długość każdej cewki(z wyjątkiem cewki giętkiej) wynosi 80 mm.

DODATKOWE INFORMACJE
106 201

Opis

Zasilanie
230V
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

INDUCTOR 2000

INDUCTOR 2000

Nagrzewnica indukcyjna INDUCTOR 2000 jest przeznaczona do szybkiego nagrzewania elementów metalowych, doskonale zastępując tradycyjne metody nagrzewania przy pomocy gazów palnych. 

Napisz swoją opinię
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Indeks: 807598

Marka: TELWIN

Prostownik elektroniczny DOCTOR CHARGE 50

Recenzje: 0

Elektroniczny wielofunkcyjny prostownik firmy TELWIN do testowania alternatora i akumulatorów wszystkich typów (kwasowych, żelowych, bezobsługowych, Start-Stop itp.), ich ładowania, regeneracji, odsiarczania.

Cena 1 310,00 zł
Więcej
Towar na zamówienie!